Aktuális

Diákolimpiai sikerek 2012

,

Nagy bravúrt hajtottunk végre tavaly, amikor a középiskolás csapattal bejutottunk az Országos Diákolimpia röplabda döntőjébe.

Ez a Református Gimnázium történetében először fordult elő. Idén még nagyobb bravúrra készültünk.

Meg szerettük volna ezt az eredményt ismételni. Hogy miért is számítana ez nagyobb bravúrnak?

A tavalyi csapatból négy lány is elhagyta az iskolát, így egy kicsit át kellett alakítani a kezdő hatost. Más felállásban, más taktikával, más feltételekkel vágtunk neki az idei szezonnak. Az iskolába bevezetésre kerülő mindennapos testnevelés miatt, kevesebb edzésen tudtunk közösen gyakorolni, ami szintén nem mutatkozott pozitív előjelnek.

Ezek után eljött a november eleje és ezzel együtt a városi döntő. A Bolyai Gimnáziumban, a hazaiak, a Bányai és a Katona ellen küzdöttünk meg az első két, még továbbjutást érő helyért. A Bolyai és a Bányai csapatát sikerült 2:0 arányban legyőzni, de mind a két meccs nagy küzdelemben dőlt el.

Így aztán a Katona ellen a város bajnoka címéért küzdöttünk. Az első elveszített szett után nagy harcban megfordítottuk a mérkőzést és megnyertük a versenyt. A döntő szett minimális, 2 pont különbséggel dőlt el.